Як самостійно перевірити новий приціл в польових умовах. Частина перша.

В попередній частині ми розглянули етапи обов’язкового налаштування оптики «під себе». Це важливий момент, нехтування яким не дозволить вам мати стабільний результат, навіть якщо у вас високоякісний приціл.

Всі наступні дії дадуть нам змогу перевірити конкретний екземпляр на відповідність заявленим властивостям. Нажаль, більшість стрільців нехтують цим, сподіваючись на репутацію виробника і його контроль якості. Але, і на сонці є плями. Навіть топові бренди мали, мають і будуть мати браковані вироби. Тому вкрай важливо купувати такі недешеві товари у перевірених продавців, з обов’язковою гарантією та виявити  проблеми якомога швидше, якщо все ж вони виникнуть.

Звичайно, якщо ви купили приціл для мисливської рушниці або для практичної стрільби з карабіну на короткі відстані – все це може бути зайвим. Але, якщо ви плануєте стабільно і прогнозовано влучати на великих відстанях – ця стаття саме для вас.

Потрібно розуміти, що всі «польові» тести потребують стабільності оптики, рухи зброї під час перевірки дадуть хибні результати. Тому професіонали використовують для таких задач спеціальні кріплення, як на фото. В будь якому разі вкрай важливо забезпечити стабільну фіксацію оптики під час проведення тестів.  Наполегливо рекомендується повторити той чи інший тест декілька разів, щоб виключити «помилку користувача». Пам’ятайте про це.

Тепер давайте розглянемо найчастіші недоліки і проблеми, які можна виявити «в полі».

Перше, що потрібно перевірити – це стабільне положення вашого перехрестя незалежно від кратності. Наведіть вашу оптику на будь який дрібний об’єкт і не рухаючи приціл відносно цілі змінюйте кратність. Якщо ви бачите, що перехрестя «з'їхало» з об’єкту – це велика проблема. Уявіть, що буде на мішені, коли ви будете стріляти, використовуючи різні кратності – ви будете прицілюватись кожен раз в інше місце. Таку оптику використовувати неможливо і її потрібно міняти.

Наступний тест – перевірка глибини різко зображуваного простору (Depth of Field).

Рекомендуємо детальніше ознайомитися з цим питанням у відкритих джерелах для більшої обізнаності. Відносно стрілецької оптики цей параметр досить суб’єктивний, але розуміння його може багато сказати про загальну якість оптичної системи.  

Наведіть оптику на предмет на дистанції 100-150м,  налаштуйте фокус і подивіться уважно –наскільки ближче та далі від предмета ви все ще можете бачити предмети «в фокусі». Якщо це 5-10 метрів перед та за ціллю, а все інше вже розмите – це досить поганий результат. І провина тут не конкретного екземпляру, а конструкції цієї моделі загалом. Заміна на інший такий самий приціл навряд щось змінить.

Також дуже важливий етап – перевірка коректності механіки прицілу, ми детально зупинимось на ньому в наступному матеріалі.