Як самостійно перевірити новий приціл в польових умовах. Частина друга.

Найбільш важливою частиною властивостей прицілу є коректність і повторюваність роботи механіки. Нажаль, цим аспектом зневажає переважна більшість власників оптичних прицільних засобів, сліпо довіряючи тому, що обіцяє виробник. Але підійшовши відповідально до перевірки свого нового приладу, можна запобігти неприємним ситуаціям уже безпосередньо в роботі.

Перед вивченням даного матеріалу наполегливо рекомендуємо також ознайомитись з першою частиною, щоб врахувати всі можливі аспекти.

Досить часто неточна механіка заводить навіть досвідченого стрільця  в глухий кут, коли він починає шукати проблему промахів там, де її немає. Все це набирає ще більшої важливості, коли мова йде про стрільбу на великі відстані.

Нажаль, репутація бренду та його світове ім’я не завжди є запорукою високих властивостей, хоча всі моделі бренду можуть мати високу якість, іноді в конкретній моделі, в конкретному приладі можуть виникнути дефекти, або недоліки. Це потрібно мати на увазі.

Отже, нам знов знадобиться жорстке кріплення оптики, яке завадить руху прибору під час тестів. Також потрібно буде заздалегідь виготовити або роздрукувати спеціальну мішень. В кінці статті будуть посилання на макети для формату А3 (420х297мм), яку слід використовувати на дистанції 100метрів, та формату А4 (297Х210мм) для дистанції 50м. Ви зможете їх завантажити та використовувати.

ВАЖЛИВО: під час перевірки оптики за допомогою мішеней необхідно встановлювати мішень на дистанції РІВНО 100 або 50м. В іншому випадку ви отримаєте гарантовано хибні результати. Також потрібно розмістити мішень без будь  яких нахилів (бажано використовувати висок).

Декілька слів про мету нашого тесту.

Нам необхідно перевірити як відпрацьовує механіка оптичного прицілу на всіх діапазонах поправок. В ідеалі,  ваша прицільна марка після певної кількості «кліків» повинна зійтись з відповідною поділкою на мішені, що вказує на точну і коректну роботу механічного вузла. Але, як згадувалось раніше, так буває не завжди.  

Якщо за результатами тестів ви побачили, що ваша прицільна сітка не співпадає з поділками мішені, то ваша механіка робить більший (або менший) хід, ніж необхідно. Це неприємно, звичайно, особливо якщо ціна такої оптики перевищує умовну тисячу доларів, але це ще не вирок. Так буває. Просто тепер, рахуючи поправки на великі відстані, вам необхідно враховувати цей факт і вносити більше або менше коригувань. Залишиться лише з’ясувати наскільки більше або менше. Деякі балістичні програми дають можливість вказати власну ціну «кліка» прицілу і програма сама перерахує кількість.  

Тепер детальніше про сам тест.

Будемо вважати, що ви вже перевірили дистанцію, закріпили мішень максимально рівно як по вертикалі так і по горизонталі. Тепер треба встановити оптику так, щоб її «перехрестя» або центр співпадав з центром верхньої горизонтальної шкали мішені.

Перед початком тесту переконайтесь, що ви налаштували фокус/параллакс оптики вірно, мішень бачимо чітко. Ще одне зауваження –зверніть увагу на ціну «кліка» вашого прицілу і в яких кутових одиницях він працює. На мішені відповідно обирайте або MOA (Minute of Angle – кутова хвилина), або в мілірадіанах (MIL або MRAD). Відповідно до ціни «кліку» з’ясуйте скільки клацань барабану поправок вам необхідно зробити аби зробити 1 MIL або1 МОА.

Починайте крутити вертикальні поправки вгору. Наприклад, якщо ціна поділки барабану дорівнює 1/10MRAD, то після 10 «кліків» ваша сітка повинна збігатись з відповідною лінією на мішені- «1 MIL».  Кожні наступні 10 клацань барабану повинні змістити сітку на наступну поділку мішені. Коли ви дійдете до нижньої поділки, перейдіть на барабан горизонтальних поправок, дійдіть до крайньої лівої або правої поділки мішені.

Далі крутіть обидва ваші барабани поправок в зворотному напрямку саме ту кількість, яку ви зробили до цього. В результаті ви повинні опинитись в точці, з якої починали тест. Цей тест перевірить наскільки стабільно ваш приціл відпрацьовує поправки, чи повертається прицільна сітка в умовний «нуль». Це вкрай важливий момент.

Нижче посилання для завантаження макетів для мішеней:

Завантажити макет на 50мЗавантажити макет на 25м

В інтернет-магазині "Range" ми можемо запропонувати вашій увазі моделі від перевірених виробників. Обрати та купити оптичний приціл ви можете, звернувшись до нашого каталогу:

https://www.range.kyiv.ua/kategoriyi-tovaru/optichni-pricili